Nieuczciwa konkurencja
PORADY I KONSULTACJE
INFOLINIA 24/7

531 26 26 26

Nieuczciwa konkurencja - infografika
Badanie nieuczciwej konkurencji przez detektywa- infografika
Nieuczciwa konkurencja i inne najczęściej wybierane usługi
Badanie nieuczciwej konkurencji przez detektywa i inne najczęściej wybierane usługi

Konkurencja jest niezbędnym elementem konsumeryzmu. Są jednak firmy, które w jej ramach dopuszczają się działań, które negatywnie wpływają na rozwój wolnego rynku, pozycję i bezpieczeństwo innych przedsiębiorstw, a co najważniejsze – na nasze przedsiębiorstwo. Praktyki nieuczciwej konkurencji nierzadko przynoszą firmie wysokie straty finansowe, a w najgorszym wypadku, mogą doprowadzić nawet do upadłości.

Nieuczciwa konkurencja

Nieuczciwe działania konkurencji są regulowane w polskim prawie. Mówi o tym artykuł 3 ust. 1 Ustawy o Zwalczaniu Nieuczciwej Konkurencji. Dowiedzieć się można z niego, że karane może być popełnienie czynu, który sprzeczny jest z obowiązującym prawem, ale również z dobrymi obyczajami. W praktyce oznacza to tyle, że na policję możemy zgłosić każde działanie konkurencji, które narusza nasz interes. Mogą być to:

  • naruszenie tajemnicy firmy
  • utrudnianie dostępu do rynku
  • pomawianie
  • szkalowanie firmy oraz rozpowszechnianie o niej fałszywych informacji
  • naśladowanie produktów firmy
  • prowadzenie nieuczciwego marketingu
  • przekupstwo osoby, która pełni funkcję publiczną
  • kopiowanie produktów

Jak widać, są to czyny, które są niezgodne z prawem. Jest to dość proste do oceny, a także udowodnienia. Schody zaczynają się jednak w momencie, kiedy czyn narusza normy zwyczajowe.

Złamanie norm zwyczajowych – czy to już nieuczciwa konkurencja?

Normy zwyczajowe to niepisane zasady, które obowiązują w naszym społeczeństwie. Są to reguły, które kształtują się w zależności od rynku oraz specyfiki jego działania. Nie da się więc jasno ich sformułować oraz przypisać do konkretnych przepisów prawa. Nie każde działanie rywalizujących ze sobą firm, będzie odczytane jako czyn nieuczciwej konkurencji. Nawet w sytuacji, kiedy wydawać by się nam mogło, że ktoś próbuje zaszkodzić naszemu przedsiębiorstwu i zwyczajnie gra fair. Dlatego właśnie, w takich sytuacjach warto skorzystać z usług biura detektywistycznego. Nasza firma oferuje ochronę biznesu, a więc także wykrywanie nieuczciwej konkurencji.

Praca detektywa nierzadko jest skuteczniejsza niż działania policji lub radcy prawnego i prawnika. Dzięki naszym działaniom, firma jest w stanie ujawnić nielegalne zachowania konkurencji, które w polskim prawie odczytane będą jako nieuczciwa konkurencja.

Nawet jeśli wydaje nam się, że nasz konkurent łamie tylko normy obyczajowe (a nie prawne), bez wątpliwości powinniśmy zgłosić się do biura detektywistycznego, które pomoże znaleźć dowody na to, że zostało również złamane polskie prawo.

Detektyw Wrocław – Zadzwoń już teraz : 531 26 26 26

Nieuczciwa konkurencja, a pomoc detektywa

Nawet w dobie internetu oraz łatwego dostępu do informacji, czyny nieuczciwej konkurencji bywają bardzo trudne do udokumentowanie. Przedsiębiorcy często próbują działać na własną rękę, ale zazwyczaj jest to nieskuteczne i nie przynosi żadnych efektów. Dlatego też warto skorzystać z usług firmy detektywistycznej. Nasza firma stosuje zaawansowane metody operacyjne. Ustalimy dane konkurencji, zlokalizujemy pochodzenie podrobionego produktu, zbierzemy świadków oraz stworzymy dokumentację fotograficzną. Jeżeli zostanie złamana tajemnica firmy, znajdziemy osoby, które dopuściły się jej naruszenia. Gotowy materiał przekazujemy klientowi, który może przedstawić go w sądzie.

Warto wiedzieć, że lista sankcji za popełnienie czynu nieuczciwej konkurencji jest naprawdę długa. Za złamanie tego prawa w najgorszym wypadku, może grozić kara pozbawienia wolności do lat ośmiu. Sąd może również zasądzić od nieuczciwej konkurencji zaniechania niedozwolonych czynów, usunięcia ich skutków, wydania specjalnego oświadczenia, naprawienia szkody w postaci odszkodowania, zasądzenia odpowiedniej kwoty zadośćuczynienia, a także nakazanie wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści majątkowych.

Nie warto odwlekać tego w czasie, ponieważ czyn nieuczciwej konkurencji ulega przedawnieniu po trzech latach.

Nieuczciwa konkurencja detektyw

Niezgodne z prawem działania konkurencji często powodują potężne straty finansowe. Mogą nawet spowodować utratę nawet najbardziej lojalnych klientów, którzy obdarzyli nas zaufaniem. W takiej sytuacji nasza ciężka praca, którą wykonywaliśmy latami, zostanie zmarnowana. W przypadku spotkania się z czynami nieuczciwej konkurencji, należy działać szybko i sensownie. Nadrabianie strat i odzyskiwanie utraconej pozycji, po pewnym czasie może być nawet niemożliwe.

Dlatego też od razu po wykryciu nieuczciwych działań ze strony konkurencji, należy zgłosić się do sprawdzonego biura detektywistycznego, które rozpocznie śledztwo i zbierze odpowiednie dowody. Takie działania nie powinny być bagatelizowane, ponieważ zależy od nich rozwój naszej firmy. Wyeliminowanie lub odwrócenie skutków działań nieuczciwych konkurentów, to coś, czym się zajmujemy. Pomożemy również zebrać dowody, które będzie można następnie przedstawić w sądzie – na rozprawie. Dzięki czemu konkurent nie będzie miał wyboru i poniesie konsekwencje swoich niezgodnych z prawem działań. Sprawa nie rozwiąże się sama, a nieuczciwa konkurencja będzie zabierała nam coraz więcej. Dlatego już teraz zaufajmy specjalistom, którzy wykryją nieuczciwą konkurencję.

4.9/5 - (23 ocen)
INFOLINIA 24/7
PORADY I KONSULTACJE

Skontaktuj się z nami