Testy bezpieczeństwa i penetracyjne
PORADY I KONSULTACJE
INFOLINIA 24/7

531 26 26 26

Testy bezpieczeństwa i penetracyjne - infografika
Testy bezpieczeństwa i penetracyjne wykonane przez detektywa- infografika
Testy bezpieczeństwa i penetracyjne i inne najczęściej wybierane usługi
Testy bezpieczeństwa i penetracyjne realizowane przez detektywa i inne najczęściej wybierane usługi

Coraz więcej firm pada ofiarą cyberprzestępczości. Hakerzy są często w stanie ukraść ważne dane i informacje, które na ogół służą do szantażu i próby wyłudzenia okupu. To bardzo ważne, aby ich uprzedzić, dbając o odpowiednie zabezpieczenia. Nie chodzi jedynie o ich wdrożenie i zainstalowanie. Powinny być również one poddane próbie i sprawdzone pod kątem skuteczności. W tym właśnie celu wykonuje się testy bezpieczeństwa i penetracyjne. Detektyw to najlepsza osoba do nich przeprowadzenia.

Na czym polegają testy bezpieczeństwa i penetracyjne?

Testy penetracyjne polegają na shakowaniu własnego systemu bezpieczeństwa. Robi się to po to, aby sprawdzić jego luki i słabości systemu informatycznego. Analiza zawsze jest przeprowadzana z perspektywy potencjalnego włamywacza. Różnica polega na tym, że strona atakowana wyraża zgodę na tego typu działania. Przeprowadzenie testów penetracyjnych wymaga doświadczenia i wiedzy. Procedura może mieć różny przebieg. Testować można sieci bezprzewodowe WiFi, aplikacje mobilne, komputer, jak i całe sieci informatyczne. Analiza skupia się na znalezieniu błędów spowodowanych niewłaściwą konfiguracją, luk w oprogramowaniu lub sprzęcie, słabości natury technicznej lub proceduralnej w środkach zabezpieczeń. Test penetracyjny ma także na celu zwiększyć świadomość użytkownika w zakresie bezpieczeństwa. Powinno się go wykonywać regularnie. Metody cyberprzestępczości nieustannie się zmieniają, należy więc być czujnym i trzymać rękę na pulsie, dopasowując swój system zabezpieczeń do aktualnych zagrożeń. Co więcej, testy należy przeprowadzić z dwóch perspektyw – zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Nierzadko zdarza się, że to właśnie pracownik dokonuje włamania lub wchodzi w posiadanie ważnych danych.

Testy bezpieczeństwa i penetracyjne – detektyw pomoże!

Profesjonalny detektyw to idealna osoba do przeprowadzenia testów bezpieczeństwa i penetracyjnych. Nie chodzi tu wyłączenie o ich znajomość. Tak naprawdę bardzo ważna jest wstępna analiza, w czasie której detektyw zapoznaje się z daną firmą i jej działalnością. To z kolei pomaga mu zrozumieć, jakie działania będą potencjalnie dla tej konkretnej firmy szkodliwe. Będzie umiał także określić, co wartościowego posiada firma, czyli co może stać się celem ataku potencjalnego włamywacza. Dopiero przyjrzenie się tym kwestiom pozwala na rzetelne przetestowanie systemu informatycznego. Specjaliści z naszej jednostki Tajfun za każdym razem pochodzą do testów bezpieczeństwa w zindywidualizowany sposób. Nie chodzi przecież o rutynowe sprawdzanie systemów bezpieczeństwa, a wykrycie luk i błędów, które mogą daną firmę sporo kosztować. Warto więc wejść w głowę włamywacza i spojrzeć na system jego oczami. Dopiero potem nasi detektywi mogą przejść do przeprowadzania konkretnych działań. Nasi specjaliści pracują w ten sposób, że tworzą mniej i bardziej prawdopodobne scenariusze ataku, testując tym samym system pod wieloma względami. Klient może liczyć na to, że pozna swoje najsłabsze punktu i dowie się, jak lepiej zadbać o zabezpieczenie swoich systemów. 

Detektyw Wrocław – Zadzwoń już teraz : 531 26 26 26

Testy bezpieczeństwa i penetracyjne a uzyskane wyniki

Po przeprowadzeniu testów klient otrzymuje szczegółowy raport, w którym wyszczególnione są informacje dotyczące systemu, jego wad i mocnych stron. Wiedzę tę należy wykorzystać w praktyce, przede wszystkim poprzez wzmocnienie oprogramowania, naprawienie luk i błędów. Należy także przeszkolić pracowników, pokazując im jak mogą działać przestępcy i na co uważać. Bardzo możliwe, że raport wykaże błędy ze strony pracowników. Trzeba je przedstawić i przedyskutować, lepiej jednak powstrzymać się od podawania danych osoby, która się pomyliła. Należy pamiętać, że raz uzyskane wyniki, nie są na zawsze. Cyberprzestępcy to ludzie wytrwali, którzy wciąż zmieniają swój sposób działania. Należy więc ponawiać testy bezpieczeństwa, na bieżąco oceniając, czy system jest w stanie poradzić sobie z potencjalnymi zagrożeniami. Na ponowy test penetracyjny należy również zdecydować się w momencie rozbudowy sieci, dodawania nowych aplikacji, poważnych aktualizacji czy modyfikacji systemu informatycznego. 

Testy bezpieczeństwa i penetracyjne razem z Tajfun Group

Jak przeprowadzić testy bezpieczeństwa i penetracyjne? Detektyw to najlepsza osoba, jaką można wybrać. Oprócz znajomości metodyki testów penetracyjnych, ważna jest także umiejętność zbierania danych oraz zdolność do trafnego analizowania danych. Nasi specjaliści z Tajfun Group to najlepszy wybór. Współpracujemy z małymi, średnimi i dużymi firmami z różnych branż. W sposób zindywidualizowany weryfikujemy każdy system zabezpieczeń, zawsze mając na uwadze bardziej i mniej prawdopodobne scenariusze ataku. Nie tylko testujemy systemu i znajdujemy w nich luki, ale również służymy radą w kwestii ich naprawy i ulepszenia. Oferujemy wysoką jakość usługi – testy bezpieczeństwa wykonujemy sprawnie, ale też dokładnie. Każdy nasz klient może liczyć na dyskrecję. Pomogliśmy już wielu firmom znaleźć słabe punktu swoich systemów bezpieczeństwa. Pomożemy i Twojej firmie. Najważniejsze, aby zdążyć przed realnym włamywaczem.

4.9/5 - (23 ocen)
INFOLINIA 24/7
PORADY I KONSULTACJE

Skontaktuj się z nami