Sprawy pracownicze
PORADY I KONSULTACJE
INFOLINIA 24/7

531 26 26 26

Sprawy cywilne - infografika
Sprawy cywilne detektyw - infografika
Sprawy cywilne - infografika zadzwoń
Sprawy cywilne detektyw - infografika zadzwoń

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE USŁUGI

WYKRYWANIE PODSŁUCHÓW

NIEUCZCIWA KONKURENCJA

SPRAWY ROZWODOWE

OSZUSTWA FINANSOWE
I WYŁUDZENIA

WERYFIKACJA PRACOWNIKÓW

WYWIAD GOSPODARCZY

OBSERWACJA OSÓB

OCHRONA OSOBISTA

JOHN D. ROCKEFELLER

„ZNALEZIENIE I ZATRZYMANIE NAJLEPSZYCH PRACOWNIKÓW JEST NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWĄ ZDOLNOŚCIĄ”

Pozyskanie i utrzymanie dobrego pracownika jest niezwykle ważne dla prowadzonej działalności. To człowiek może stanowić jej największą wartość, ale też bardzo często staje się najsłabszym ogniwem. Wśród wielu zagrożeń i niepewności związanych z prowadzeniem własnej firmy to właśnie pracownicy na każdym etapie mogą zadecydować o jej sukcesie lub porażce. Dlatego tak ważne jest stałe monitorowanie ich zachowań od chwili zatrudnienia poprzez cały okres pracy. Skorzystanie z profesjonalnych usług detektywa zabezpieczy przed pochopnym zatrudnieniem osoby bez stosownych kompetencji, sprawdzi jego lojalność i jakość pracy, a także pomoże zebrać materiał dowodowy, gdy pojawią się nieprawidłowości. Dodatkowo tego typu działania bez wątpliwości będą mały również wymiar prewencyjny i stanowić będą ostrzeżenie dla innych pracowników.

CV, czyli weryfikacja na dzień dobry

Weryfikacja danych przedstawionych w CV jest istotnym elementem procesu rekrutacji. Wiele osób starając się o pracę, aby zwiększyć swoje szanse, ubarwia swój życiorys, a przedstawione informacje i kompetencje dalekie są od realnych. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi tzw. background screening (znany  też pod nazwą background checking) – idea, u podstawy której leży weryfikacja danych potencjonalnego pracownika i ochrona przed zatrudnieniem osoby bez wymaganych kompetencji. Detektyw pomoże zweryfikować wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz prawdziwość przedstawionych certyfikatów kursów i szkoleń. Sprawdzając przeszłość kandydata zbierze opinie o nim w poprzednim miejscu zatrudnienia, ustali powody rozwiązania umowy o pracę, „prześwietli” przeszłość, w tym również ewentualną kryminalną. Istotnym dla przyszłego pracodawcy jest również poznanie nawyków kandydata (stosowane używki, skłonności do hazardu), analiza aktywności na portalach społecznościowych, określenie jego temperamentu, a także sprawdzenie, czy sytuacja rodzinna i społeczna nie będą negatywnie rzutować na jego funkcjonowanie w firmie.

Detektyw Wrocław – Zadzwoń już teraz : 531 26 26 26

Pracownik na co dzień, czyli jakość pracy

Świadomy pracodawca nie poprzestaje na sprawdzeniu pracownika na etapie rekrutacji. To przecież od jakości świadczonej pracy zależy marka i renoma firmy. Detektyw  pomoże prześledzić aktywność pracownika w godzinach służbowych. Sprawdzeni, czy obsługa jest prowadzona na odpowiednim poziomie, klient jest w optymalny sposób obsłużony, a przekazane informacje są wyczerpująco i profesjonalnie przekazane i zgodne z prawdą. W tej sytuacji detektyw jako „tajemniczy klient”, pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości. Potwierdzi stosowanie się do wymaganych standardów, zaangażowanie oraz uczciwość pracownika lub obnaży brak kompetencji i nieefektywność. Może też stać się doskonałym narzędziem do weryfikacji i analizy działań konkurencji.

Gdy choroba to pretekst…

Nie tylko nierzetelnie wykonywana praca, ale też brak jej świadczenia wpływa negatywnie na prowadzenie działalności. Pracodawca narażony jest na wymierne straty, a częsta nieobecność pracownika w firmie dezorganizuje pracę i wprowadza zamieszanie. Nadużywanie świadczenia chorobowego stało się niestety powszechną praktyką nasilającą się w okolicy długich weekendów, świąt i okresu wakacyjnego. To wówczas wykonywane są remonty, dorywcze prace dla konkurencji, czy też wyjazdy wakacyjno-weekendowe. Powtarzające się u pracownika regularne zwolnienia w „newralgicznych” momentach roku mogą stanowić uzasadnione podejrzenie, że jest to nadużywane lub wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem. Zatrudniony detektyw pozwoli zweryfikować te wątpliwości, a w razie potwierdzenia podejrzeń zgromadzi materiał dowodowy umożliwiający podjęcie odpowiednich kroków w stosunku do nielojalnego pracownika.

Wiedza na sprzedaż 

Know-how i doświadczenie to podstawa udanego interesu i łakomy kąsek dla konkurencji. Gromadzone i wypracowywane latami rozwiązania mogą zostać przekazane przez nielojalnego pracownika nieuczciwym konkurentom. Wypływ kluczowych informacji może sprawić, że firma przegrywa kolejne przetargi, a w ofercie konkurencyjnej firmy pojawią się bliźniaczo podobne koncepcje. Może to stanowić wyraźny sygnał, że jest osoba, która sprzedaje informacje, działa na szkodę spółki lub narusza zapisy o zakazie konkurencji. Zatrudnienie w takiej sytuacji detektywa może nie tylko doprowadzić do ustalenia takiego pracownika, ale też udokumentować jego kontakty, powiązania, czy też ustalić świadków. Zdobyć dowody, które na etapie sądowym doprowadzą do pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy.

4.9/5 - (23 ocen)
INFOLINIA 24/7
PORADY I KONSULTACJE

Skontaktuj się z nami