Weryfikacja kontrahentów
PORADY I KONSULTACJE
INFOLINIA 24/7

531 26 26 26

Weryfikacja kontrahentów - infografika
Weryfikacja kontrahentów przez detektywa- infografika
Weryfikacja kontrahentów i inne najczęściej wybierane usługi
Weryfikacja kontrahentów przez detektywa i inne najczęściej wybierane usługi

Udział detektywa przy weryfikacji kontrahentów

Każdy kto poszukuje partnerów w biznesie dla swojej firmy, powinien zachować maksymalną ostrożność. Zawieranie umów, które dotyczą współpracy, bywa bardzo ryzykowane. Często zdarza się, że robimy to, nie sprawdzając wcześniej, czy nasz kontrahent jest uczciwy i spełni nasze oczekiwania. Jeżeli więc chcemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz ponoszenia zbiorowej odpowiedzialności za błędy innych, wcześniej powinniśmy solidnie zweryfikować swojego biznesowego partnera. W tym celu warto wynająć agencję detektywistyczną, która sprawdzi, jaki jest faktyczny stan kontrahenta oraz zbada, czy nie posiada on żadnych długów. Dodatkowo, możemy również dowiedzieć się, jak przebiegała współpraca z wcześniejszymi partnerami, a także czy dokumenty, które są nam przedstawiane, są wiarygodne. Dziś opowiadamy o weryfikacjach kontrahentów.

Weryfikacja kontrahentów detektyw

Wiele spraw, którymi zajmują się nasi detektywi, to windykacje należności oraz poszukiwanie dłużników. Część z nich wzięła się z nieuwagi naszych klientów, którzy wcześniej nie sprawdzali swoich kontrahentów, przez co utracili swoje środki finansowe. W Polsce nie brakuje tego typu sytuacji, a wyłudzenia oraz oszustwa, to tylko zalążek ewentualnych problemów. Pamiętajmy, że pomyłki w biznesie to nie tylko utracone pieniądze. To również strata nerwów, czasu, a nierzadko również klientów. 

Jeżeli decydujemy się podjąć z kimś współpracę, wcześniej powinniśmy dokładnie sprawdzić kim jest ta osoba i czy warto jej zaufać. Na początku – jeszcze zanim udamy się agencji detektywistycznej, możemy spróbować skorzystać z danych, które dostępne są w internecie. Dowiemy się z nich, czy prowadzona przez naszego potencjalnego kontrahenta działalność, jest legalna. Możemy również sprawdzić go w bazie Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej. Przydatny może okazać się również Krajowy Rejestr Sądowy.

Samodzielnie więc jesteśmy w stanie sprawdzić, czy kontrahent posiada numer NIP oraz REGON. Dobrze jest przeczytać również opinie, które pojawiają się na jego temat w internecie. Należy przy tym pamiętać, że często są to także działania konkurencji. Podejdźmy więc do tego z przymrużeniem oka. Informacje, które dostępne są w sieci, mogą być również nieaktualne. 

Jak detektyw weryfikuje kontrahentów?

Dlatego też, najlepiej skorzystać z pomocy licencjonowanego, doświadczanego detektywa. Przeprowadzi on obserwacje oraz sprawdzi rzeczywistą sytuację oraz stabilność kontrahenta. Jeżeli klient wyrazi taką wolę, pozyska on również autentyczne opinie – nie takie, które pojawiają się na forach internetowych. Może on również zweryfikować całą historię podmiotu oraz sprawdzić jego powiązania z innymi firmami lub osobami. 

Swoją pracę przy weryfikowaniu kontrahentów, detektywi zazwyczaj zaczynają od sprawdzenia wszelkich możliwych rejestrów. Partnera biznesowego możemy wyszukać w Krajowym Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych – BIG Info Monitor. Podpowie nam to, czy mamy do czynienia z podmiotem, który może jeszcze mieć coś do powiedzenia w biznesie. Warto również poznać jego historie. Detektywi mogą zajrzeć do sprawozdań finansowych z poprzednich lat. Mogą oni również złożyć wnioski do Urzędu Skarbowego oraz ZUS-u. Dzięki temu klient dowie się, czy jego potencjalny kontrahent nie jest zadłużony w płatnościach publicznych i czy regularnie płaci on podatek VAT.

Detektyw Wrocław – Zadzwoń już teraz : 531 26 26 26

Weryfikacja kontrahenta – biała lista

Pod koniec 2019 roku powstała tak zwana biała lista. To stosunkowo młode rozwiązanie, które oferuje nam Ministerstwo Finansów. Dzięki niemu możemy nieco bliżej poznać swojego potencjalnego partnera biznesowego. Dzięki niej otrzymamy informacje takie jak:

  • imię
  • nazwisko
  • numer pesel
  • numer REGON
  • numer w KRS
  • adres firmy
  • miejsce zamieszkania/ prowadzenia firmy
  • imiona i nazwiska osób, które odpowiedzialne są do reprezentowania podmiotu oraz ich numery identyfikacji podatkowej
  • daty rejestracji – w tym odmowy, wykreślenia lub przewrócenia
  • numery rachunków bankowych

Biała lista dostępna jest również na stronach Centrum Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Sprawdzenie kontrahenta przez prywatnego detektywa

Jeżeli więc chcemy uniknąć nerwów oraz zaoszczędzić swój czas, warto zlecić analizę wiarygodności kontrahenta doświadczonym prywatnym detektywom. Dzięki temu dostaniemy komplet informacji, które powiedzą nam wszystko o naszym potencjalnym partnerze biznesowym. Detektywi sprawdzą czy nie ma on zaległości, czy jest wiarygodny i czy warto mu zaufać. Co ważne, dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie podpisujemy niepewnej umowy i nie będziemy musieli stresować się po nocach tym, czy kontrahent nas nie wystawi i nie zniknie z naszymi pieniędzmi. 

Detektywi mogą również przygotować specjalny raport. Ten może dotyczyć zarówno jednego kontrahenta, jak i firm z zagranicy, a także całej branży z województwa. Sprawdzenie kontrahentów to czasochłonne i dość wymagające zadanie. Dzięki niemu jednak, będziemy w stanie uchronić się przed niewłaściwą współpracą. Unikniemy w ten sposób wielu niedogodności, a także nieprzyjemności, które mogą wiązać się z ewentualnym, późniejszym procesem windykacji. 

Warto pamiętać, że detektywi mają dostęp do narzędzi, które dla przeciętnego Kowalskiego są niedostępne. Dlatego też, warto im zaufać i powierzyć to ważne zadanie. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że zaczynamy współpracę z kimś, kto jest profesjonalny i wiarygodny. 

4.9/5 - (23 ocen)
INFOLINIA 24/7
PORADY I KONSULTACJE

Skontaktuj się z nami