Sprawy karne
PORADY I KONSULTACJE
INFOLINIA 24/7

531 26 26 26

Sprawy karne - infografika
Sprawy karne detektyw - infografika
Sprawy karne i inne najczęściej wybierane usługi
Sprawy karne detektyw i inne najczęściej wybierane usługi

W dzisiejszych czasach sprawy karne mogą wiązać się z pomyłkami ze strony władz. Zdarza się, że policja, aby szybko zakończyć sprawę, działa szybko oraz nierzetelnie. Często dzieje się to bez stosownych dowodów oraz świadków. Dlatego też, nasza firma pomaga pokrzywdzonym osobom, a każdą sprawę traktuje jako priorytetową. Jeżeli więc mają Państwo problem ze sprawami o kradzież, oszustwo, pomówienia, stalking, zastraszanie, szantaż itp., polecamy skorzystanie z naszych usług.

Sprawy karne detektyw

Badania wykazują, że spora część Polaków, nie wierzy w skuteczność organów ścigania w zakresie spraw karnych. Niewiele pokrzywdzonych, decyduje się również na skorzystanie z pomocy oskarżyciela posiłkowego w ramach toczącego się w sądzie postępowania. Dlatego też, nierzadko na sali sądowej występuje swoista nierównowaga sił, a oskarżony jest jedyną osobą, która ma po swojej stronie prawników, radców prawnych oraz adwokatów. Często zdarza się również, że sąd podważa opinie biegłych, kwestionuje czynności, które podjął prokurator, a także nie wzywa wystarczającej liczby świadków. Czynniki te powodują, że zdarza się, że realny sprawca, który powinien zostać ukarany, zostaje uniewinniony. 

Dlatego też, nieoceniona może okazać się pomoc prywatnego detektywa, który może pomóc pokrzywdzonego w odpowiednim wymierzeniu sprawiedliwości przez sąd. Wbrew powszechnie panującej opinii, prywatni detektywi mają możliwości aby to zrobić. Warto jednak przy tym pamiętać, że muszą oni ściśle współpracować z organami ścigania – z prokuratorami oraz policją, a jeżeli w śledztwo zaangażowany jest również adwokat – także z nim. 

Udział detektywa w sprawach karnych

W każdym postępowaniu sądowym – zarówno cywilnym, jak i karnym, sąd może wykorzystać dowody, które zostały zgromadzone przez prywatnego detektywa. Należy jednak wiedzieć, że podstawą do ich dopuszczenia do procesu, zawsze będzie ich legalność. Dlatego też tylko praca licencjonowanego detektywa, może mieć wartość w przypadku danej sprawy. Głównym materiałem dowodowym będzie raport, który detektyw sporządzi podczas swojej pracy. Pamiętajmy jednak, że to sąd ocenia wartość oraz moc dowodów. Ma też prawo do ich zakwestionowania, a tym samym – odrzucenia.

Prywatny detektyw może analizować materiały, które wcześniej zostały zebrane przez organy ścigania. Może również zebrać je sam. Detektywi mają również możliwość składania nowych wniosków dowodowych, przez co policja oraz prokuratura będą zobowiązane do podjęcia odpowiednich dla siebie czynności. Zaznaczmy przy tym, że zgodnie z ustawą, detektywi nie mogą wykonywać niektórych zadań, które mogą wykonywać organy ścigania. 

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, detektywów obowiązuje tajemnica zawodowa. Nie mogą więc oni zdradzać, skąd wzięli określone dowody. Jeżeli jednak sąd uzna, że są to informacje, które mogą przyczynić się do dalszego przebiegu postępowania, ma prawo zwolnić detektywa z owej tajemnicy. Coraz częściej zdarza się, że to właśnie dzięki pracy detektywa, zmienia się sytuacja jego klienta, który próbuje udowodnić swoje racje w sądzie. Dowodami jest nie tylko sprawozdanie z przeprowadzonych czynności detektywistycznych, ale również zdjęcia, filmy, raporty oraz inne materiały, które zbierze prywatny detektyw w czasie swojej pracy.

Detektyw Wrocław – Zadzwoń już teraz : 531 26 26 26

Sprawy karne, a pomoc detektywa

Najwięcej spraw karnych, z którymi zgłaszają się do nas klienci, dotyczy spraw majątkowych. Pracujemy zatem przy szukaniu dowodów, które mogłyby obciążyć sprawców kradzieży, przywłaszczeń, oszustw oraz wyłudzeń. Pomożemy jednak również przy pozostałych sprawach, które odbywają się na tle karnym. 

Detektywi odnajdują świadków, którzy mogą posiadać informacje, które mogą okazać się przydatne dla sądu oraz całego postępowania. Znajdziemy również osoby, które mogą mieć związek ze sprawą, a z jakiegoś powodu się ukrywają i są dla policji nieuchwytne. Jeżeli więc istnieje realne podejrzenie, że detektyw będzie mógł nam pomóc i znajdzie dowody, które przysłużą się nam w sądzie, jak najszybciej powinniśmy zacząć z nim współpracę.

Sąd ma prawo również wezwać prywatnego detektywa jako świadka. Z reguły jednak jego rola kończy się na potwierdzeniu, że zebrane przez niego dowody są prawdziwe oraz zebrane w pełni legalne. Jeżeli natomiast pojawią się wątpliwości, a sąd uzna, że chciałby zapytać o coś więcej – ma taką możliwość.

Warto pamiętać, że każdy, nawet najmniejszy, ale legalnie zdobyty dowód, może przychylić szalę sprawiedliwości na naszą stronę. Dlatego też powinniśmy mieć ich jak najwięcej, aby wygrać w sądzie. Praca detektywa nieoceniona będzie szczególnie przy sprawach, w których w przyszłości można dochodzić do ewentualnego odszkodowania oraz zadośćuczynienia.

Dlatego też, praca prywatnych detektywów przy sprawach karnych może okazać się niezwykle cenna i może nadać postępowaniu zupełnie nowy wymiar. Polecamy skorzystać z usług naszej firmy. Profesjonalnie podejdziemy do tematu i zajmiemy się wszystkimi wyżej wymienionymi przestępstwami z zakresu prawa karnego. Razem damy radę!

4.9/5 - (23 ocen)
INFOLINIA 24/7
PORADY I KONSULTACJE

Skontaktuj się z nami